Edukacja techniczno-informatyczna

 STUDIA STACJONARNE - STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA 3,5-LETNIE (inżynierskie)

Predyspozycje kandydata:

  • zainteresowanie studiami inżynierskimi oraz podejmowaniem w przyszłości pracy związanej z techniką lub z informatyką,
  • chęć poznania wiedzy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w różnych gałęziach przemysłu, administracji gospodarczej i nauce,
  • umiejętności kierowania zespołami ludzkimi wykonującymi zadania związane z zakładaniem małych i średnich przedsiębiorstw i zarządzaniem nimi w ramach działalności gospodarczej.

Absolwenci przygotowani będą do:

  • administrowania i obsługi systemów informatycznych oraz oprogramowania w przemyśle, administracji gospodarczej, państwowej, samorządowej, bankowości, szkolnictwie,
  • prac wspomagających projektowanie inżynierskie w przemyśle oraz przemysłowym zapleczu badawczym,
  • nauczania przedmiotów technicznych lub informatyki w szkołach podstawowych i gimnazjalnych - po uzyskaniu uprawnień pedagogiczno-dydaktycznych zgodnie z ustawą.

Absolwenci przygotowani są do pracy w:

  • małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach przemysłowych,
  • zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu, bankowości, administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej, szkolnictwie podstawowym i gimnazjalnym.

 

 STUDIA STACJONARNE - STUDIA DRUGIEGO STOPNIA 1,5-LETNIE (magisterskie)

Studia II stopnia o profilu ogólnoakademickim są studiami magisterskimi, których celem jest wykształcenie absolwenta posiadającego wiedzę z zakresu fizyki, inżynierii materiałowej i informatyki oraz umiejętności technicznych, opartych na podstawach nauk inżynierskich. Ogólne cele kształcenia to wyrobienie umiejętności identyfikacji i rozwiązywania zaawansowanych problemów inżynierskich z zastosowaniem nanotechnologii, materiałów funkcjonalnych, aparatury pomiarowej oraz z wykorzystaniem symulacji numerycznych i narzędzi informatycznych. Przekazanie kompetencji związanych z działalnością inżynierską i jej wpływem na środowisko. Studia mają również na celu przygotowanie absolwenta do kierowania zespołami ludzkimi wykonującymi zadania związane z zakładaniem małych i średnich przedsiębiorstw i zarządzaniem nimi w ramach działalności gospodarczej. Zdobyta wiedza umożliwi absolwentowi podjęcie studiów III stopnia na wybranych kierunkach technicznych odpowiadających uzyskanym kompetencjom w zakresie wiedzy i umiejętności. Absolwent ma wiedzę z zakresu techniki, inżynierii materiałowej, informatyki i fizyki objętą przedmiotami kierunkowymi z zakresu: budowy aparatury badawczej oraz jej sterowania, systemów światłowodowych, grafiki komputerowej, nanonauki i nanoinżynierii, materiałów funkcjonalnych oraz programowania, wykorzystania aplikacji internetowych, informatyki medycznej i bioinformatyki. Posiada zaawansowaną umiejętność gromadzenia, przetwarzania i przekazywania informacji naukowych i technicznych oraz identyfikacji, zdefiniowania i analizy problemu oraz postawienia hipotezy jego rozwiązania, stosując wiedzę z zakresu pozyskanych kompetencji. Uzyskuje umiejętność rozwiązywania złożonych zadań inżynierskich z użyciem odpowiednich technik i narzędzi inżynierskich. Ma umiejętności niezbędne do pracy w środowisku przemysłowym, informatycznym, edukacyjnym i medycznym. Jest przygotowany do administrowania i obsługi systemów informatycznych w przemyśle, ochronie zdrowia, pracy w zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu, administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej, szkolnictwie podstawowym i ponadpodstawowym.